Blog

Łukasz Usarz
Starszy inżynier oprogramowania
20 grudnia 2020

Praktyki w Softarea - wywiad z uczestnikiem

W obecnych czasach mamy styczność z informatyką na każdym kroku. Coraz więcej osób odnajduje swoją pasję w tej dziedzinie. Niestety dużo firm oferuje miejsca pracy tylko dla ludzi z kilkuletnim doświadczeniem. W tym roku w naszej firmie zorganizowaliśmy praktyki dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Naszym głównym celem była pomoc młodym programistom w rozpoczęciu kariery zawodowej. W tym artykule, możecie przeczytać wywiad z Dominikiem - jednym z uczestników praktyk.

Łukasz Usarz
Starszy inżynier oprogramowania
2 lipca 2020

Jak nowoczesne technologie ułatwiają nam życie

Świat z dnia na dzień osiąga coraz większe postępy, a dzieje się tak przez nieustannie rozwijające się nowoczesne technologie. W zasadzie ciężko nam sobie wyobrazić, żeby w dzisiejszych czasach nie było smartfonów, czy laptopów, ale też innych gadżetów, które w jakiś sposób usprawniają nasze funkcjonowanie. Często mówi się też o tym, że wysoko rozwinięta technologia może nawet okazać się niebezpieczna. Jednak to dzięki niej tak naprawdę wszystko cały czas idzie do przodu, przez co mamy możliwość ciągle udoskonalać nowe projekty na przeróżnych obszarach działania, a w końcu maksymalnie ułatwić sobie każdą możliwą pracę.

Łukasz Usarz
Starszy inżynier oprogramowania
4 czerwca 2020

Dlaczego każda firma powinna mieć własną stronę internetową

Ludzie szukają w Internecie konkretnych rzeczy. W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z opcji online, bo jest to najprostszy i najszybszy sposób, a ponad to mają wtedy dostęp nie tylko do produktów lokalnych, ale tak naprawdę do produktów z całego świata. A wszystko to bez wychodzenia z domu. Taki zasięg powoduje, iż pozyskujemy możliwie największą ilość klientów. Jeśli będziesz mieć swoją stronę, to szukając tego, co masz do zaoferowania, trafią właśnie do ciebie.

Łukasz Usarz
Starszy inżynier oprogramowania
24 kwietnia 2020

Jak stworzyć prototyp strony internetowej

Prototyp jest szkicowym odwzorowaniem produktu, który chcemy wdrożyć na rynek. To stosunkowo szczegółowy projekt, który poddaje się testom. Ma on określoną wierność, czyli ilość szczegółów i stopień realizmu. Mogą to być tylko szkice elementów produktu w prototypie papierowym – mowa wtedy o niskiej wierności. Natomiast każdy prototyp papierowy można wyposażyć w większą ilość szczegółów i zmienić go w wersję cyfrową , wówczas wierność takiego prototypu automatycznie wzrasta. Najprościej ujmując – im więcej szczegółów tym większa wierność.

Pozostańmy w kontakcie

Gotowy, aby rozpocząć z nami swój kolejny projekt? To wspaniale! Wyślij nam e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

© 2020 SOFTAREA